מכשירי שמיעה

PHONAK מכשירי שמיעה

RESOUND מכשירי שמיעה

OTICON מכשירי שמיעה

STARKEY מכשירי שמיעה

הפיתוחים המהפכניים שהתחוללו בשנים האחרונות בתחום מכשירי השמיעה, הופכים טווח רחב של פגיעות במערכות השמע להיסטוריה. על ידי התאמת האמצעי הנכון, יהיה באפשרותך ליהנות מאיכות חיים חסרת תקדים ולחזור לפעילויות שבמשך זמן רב נאלצת לוותר עליהן. המרכז הישראלי לרפואת האוזן מעמיד לרשותך קלינאי תקשורת בעלי ידע קליני רחב ומכשירי שמיעה מהמותגים המובילים. יחד, נסייע לך ליהנות מחוויית שמיעה אופטימלית ומותאמת לצרכיך.

סוגי מכשירי שמיעה

כשאנו חושבים על מכשירי שמיעה, רובנו עוד מדמיינים את אותם מכשירים מגושמים, אפורים וצורמים שהיו נפוצים בעבר. פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך בתחום השמיעה, מאפשרים היום למתמודדים עם ירידה בשמיעה ליהנות מחוויית שמיעה יוצאת דופן ומכשירים מעוצבים וזעירים יותר. יחד עם זאת מכשירים אלו בעלי תכונות מתקדמות כמו חלוקה לערוצים, הנמכת רעשי רקע וסנכרון למכשירים דיגיטליים ולכן מדובר באמצעי שישנה את איכות החיים שלך.

*את מרבית סוגי מכשירי השמיעה ניתן להשיג עם סוללה נטענת.

את המכשירים הזמינים כיום ניתן לחלק למספר תצורות:

RIC- reciver in the canal
מכשיר שמיעה המורכב מרכיב זעיר התלוי מאחורי האוזן עם צינורית דקיקה ושקופה שבקצה שלה נמצא המגבר וממנה שומעים, צינורית זו מוכנסת אל תעלת האוזן. 
RIC
BTE- behind the ear
מכשיר מעט גדול יותר המותאם לירידות שמיעה חמורות יותר, או כאשר יש צורך בהקלה על האחיזה כתוצאה מבעיה מוטורית או בעיה בראיה. גם מכשיר זה מורכב מאחורי האוזן, והצלילים מועברים אל תעלת האוזן באמצעות אוזניה מותאמת אישית.
BTE
CIC- completely in the canalמכשיר זעיר המותקן בעומקה של תעלת האוזן בסמוך לעור התוף. מכשיר זה אינו נראה כלל לעין.
CIC
ITC- in the canalגם מכשיר זה מותקן בתעלת האוזן, אך מעט בולט יותר. הסוללה בו גדולה יותר והוא מתאים לאנשים שירצו שלא יהיה דבר מעל האוזן אך עדיין להנות מחיבור לטלפון הנייד ומכפתורי תפעול שונים.
itc
מכשיר שמיעה מעוגן עצםמכשיר שמיעה זה נועד לירידות הולכתיות בשמיעה ומגרה את עצבי השמיעה באופן עקיף בהולכת גלי הקול בהרעדת עצם. המכשיר מותקן חיצונית על עצם הגולגולת ועוקף באופן יעיל את מערכות השמיעה הפגומות.
מכשיר שמיעה מעוגן עצם

חברות מכשירי שמיעה

Oticon

Oticon, נוסדה בשנת 1904 בדנמרק. היא אחת מיצרניות מכשירי השמיעה הוותיקות והמובילות בעולם. בעזרת פיתוח טכנולוגיה מהפכנית החברה מציעה מגוון רחב של מכשירי שמיעה המתאימים לכל אתגר שמיעתי.

Oticon היא יצרנית מכשירי השמיעה השנייה בגודלה בעולם, ומפעילה מרכז מחקר ופיתוח העוסק בייצור טכנולוגיות שמיעה מתקדמות. בזכות כך היא החברה המובילה בתחום הבינה המלאכותית במכשירי שמיעה.

 Oticon ממשיכה לפרוץ את הגבולות של מה שמכשירי שמיעה יכולים לעשות בעבורך. ההשקה האחרונה של טכנולוגיות BrainHearing™ ו-OpenSound Navigator™ הציבה רף חדש למה שמכשירי שמיעה יכולים להציע.. פלטפורמות חדשניות אלו מאפשרות יכולת עיבוד עוצמתית, כולל היכולת לסרוק את סביבת השמע 100 פעמים בשנייה כדי לעבד ולאזן כל צליל בנפרד. התוצאה הסופית היא הבנת דיבור איכותית, והפחתה במאמץ שעל המוח לעשות כדי להתמקד ולעבד צלילים במצבי שמיעה מאתגרים.

לאתר החברה הרשמי

Phonak

Phonak הוקמה בשנת 1947 בשווייץ. היא אחת מיצרניות מכשירי השמיעה המובילות בעולם. 

ב phonak שמים את הדגש על מציאת פתרונות גם ללקות השמיעה המאתגרת ביותר ומשקיעים מאמץ רב בהכשרת אנשי מקצוע ופיתוח טכנולוגיות מובילות בתחום השמיעה.

עם מגוון שלם של מוצרי שמיעה וטכנולוגיה חדשה של מכשירי שמיעה נטענים, משתמשים יכולים כעת ליהנות מביצועי שמיעה מעולים תוך שחרור מהטרדות של סוללות חד פעמיות. דגם ה- Life® של Phonak הוא מכשיר השמיעה הראשון העמיד למים, ומאפשר שחיה ורחצה עם מכשירי שמיעה.

למכשירי השמיעה החדשים של phonak ביצועים ללא תחרות עם מיקום דיסקרטי, ומכשירי שמיעה המצוידים בטכנולוגיות Binaural VoiceStream™, Roger Wireless ו-AutoSense OS, Phonak המאפשרות קישוריות למגוון אביזרי עזר וחיבור לטלפונים ניידים.

לאתר החברה הרשמי

ReSound

ReSound היא יצרנית מכשירי שמיעה מובילה המציעה פתרונות שמיעה חדשניים. בשילוב חשיבה ועיצוב מקוריים עם טכנולוגיית פרימיום.  מאז הקמתה בדנמרק בשנת 1943 ReSound רכשה לעצמה שם כמותג מכשירי שמיעה בין-לאומי איכותי. 

ReSound שואפת כל העת לפתח פתרונות טובים יותר שיעזרו לאנשים לגלות מחדש את השמיעה כדי שיוכלו לחיות חיים עשירים, פעילים ומספקים.

ReSound הייתה חלוצה בתעשיית מכשירי השמיעה והביאה מספר ראשונות בתעשיית השמיעה. היא היתה הראשונה לייצר טכנולוגיית 2.4GHz במכשירי שמיעה לקישוריות ישירה ומכשיר השמיעה הראשון בעולם Made for Apple® עם הזרמת צליל סטריאו ישירה. 

החברה ממשיכה לפתח טכנולוגיות פורצות דרך, וכך השיקה לאחרונה לראשונה בעולם רסיבר תוך אוזני עם מיקרופון מובנה M&RIE (Microphone & Receiver-In-Ear) התורם לשיפור תחושת השמיעה הטבעית.

לאתר החברה הרשמי

starkey

סטארקי נוסדה בשנת 1967 בארה"ב על-ידי וויליאם (ביל) אוסטין, וכמעט מיד לאחר היווסדה הציבה סטנדרטים חדשים של שירות ואיכות בתעשיית מכשירי השמיעה. Starkey 

מכשירי השמיעה של Starkey מתאפיינים במגוון של טכנולוגיות ודגמים המתאימים להיקף רחב של ירידות שמיעה. החברה מובילה בפיתוח מכשירי שמיעה תוך-אוזניים (CIC) המסוגלים להגיע לעוצמות הגברה חזקות. ומכשירי רסיבר RIC בעלי טכנולוגיות מובילות.

בשנת 1983 התאימו קלינאי התקשורת של החברה מכשיר שמיעה מתקדם לנשיא ארה"ב המנוח רונלד רייגן, דבר שתרם למודעות מוגברת בנושא ליקויי שמיעה ומכשירי שמיעה.

החברה חתומה על כמה מהפיתוחים המתקדמים ביותר בתחום מכשירי השמיעה והאקוסטיקה, עליהם ניתן למנות את טכנולוגית נטרול הפיד בק המתקדמת, מכשירים תוך אוזניים באיכות יוצאת דופן, קישור אלחוטי ישיר לאייפון ולוחיות מגע מיוחדות לתפעול מכשירי השמיעה.
במרכז הפיתוח של Starkey בארה"ב עמלים מאות מהנדסים, אודיולוגיים ומתכנתים על פיתוח הדורות הבאים של מכשירי שמיעה, עדכון ושיפור הטכנולוגיות הקיימות ופיתוח אלגוריתמים חכמים המסייעים למשתמשים לשמוע טוב יותר.

לאתר החברה הרשמי

הליך התאמת מכשירי שמיעה – REM

מדידות תוך אוזניות- Real ear measurement  (REM) מהוות חוד-החנית בסטנדרטים לכיוון מכשירי שמיעה. הבדיקה מודדת את המתרחש בחלל האוזן בזמן שימוש במכשיר שמיעה. ומוודאת שמכשיר השמיעה מספק את מידת ההגברה הנכונה עבור לקות השמיעה הספציפית שלך.

כל תעלת אוזן שונה בצורתה, בגודלה ובתהודה האקוסטית הנוצרת בה. לכן שני אנשים עם אותה ירידה בשמיעה יזדקקו לכיוון שונה של מכשיר השמיעה בו הם משתמשים. צורת האוזן הייחודית משפיעה על הצלילים המתקבלים ממכשירי השמיעה. ולכן אותו מכשיר שמיעה, עם אותן הגדרות יכול לספק בפועל ביצועים שונים למדי אצל אנשים שונים, בגלל  ההבדלים הללו בתעלת האוזן.

מדידות תוך אוזניות עוזרות לאודיולוג המיומן לפצות על ההבדלים האישיים הללו במדויק.

כיצד מבוצעת הבדיקה?

צינורית סיליקון דקה, המחוברת למיקרופון חיצוני, מוכנסת לתעלת האוזן בזמן הרכבת מכשיר השמיעה.

מערכת ה-REM משמיעה צלילים וקולות דיבור מרמקול חיצוני הממוקם במרחק של כ-30 ס"מ עד מטר מהנבדק, ומודדת את ההגברה המתקבלת ממכשיר השמיעה בתוך תעלת האוזן. כך ניתן לקבוע כמה הגברה מספק מכשיר השמיעה סמוך לעור התוף בהשוואה לאובדן השמיעה המתואר בבדיקת השמיעה. 

משמעות הדבר היא שתוכל לקבל אימות לכך שמכשיר השמיעה שלך מכוון היטב, וכי אתה מקבל את רמת ההגברה המתאימה בדיוק לך. האודיולוג יבצע השוואה בין ביצועי מכשיר השמיעה לבין העוצמה הדרושה לך על מנת לקלוט את כל צלילי הדיבור, וישנה את כיוון המכשיר בזמן אמת. כל זאת  באמצעות תוכנת התאמה מיוחדת, ומכשור אודיולוגי מתקדם.

למרות העובדה שמדידות תוך-אוזניות מוכרות בעולם כסטנדרט קליני מומלץ, נראה שלא כל מרפאה מבצעת את הבדיקה החשובה הזו.

אז למה יש חשיבות למידות האוזן האמיתיות?

מחקרים מראים שלאנשים שמכשירי השמיעה שלהם מותאמים באמצעות מדידות תוך-אוזניות יש הצלחה רבה יותר בשימוש במכשירי שמיעה בטווח הארוך. סקר של משתמשי מכשירי שמיעה שלא הותאמו באמצעות מדידות כאלו הראה ירידה חדה (18%) בשביעות הרצון שנה לאחר ההתאמה. וזה היה שונה באופן משמעותי מדירוגי שביעות הרצון של האנשים שבוצע בעבורם REM

השמיעה שלך חשובה מדי לבריאות ולרווחתך מכדי להתפשר עליה. וודא כי מכשירי השמיעה שלך מכוונים בשיטה ובטכנולוגיה המתקדמות ביותר.